GRUPA GEO NA TEMAT ZAKUPU MIESZKANIA DLA STUDENTA

Inwestycja w mieszkanie dla studenta nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób dysponujących pokaźnym majątkiem. Może opłacać się również inwestorom wspomagającym się kredytem hipotecznym. Dlaczego lepiej kupić mieszkanie niż je wynajmować?

 

Cena wynajmu uzależniona jest od lokalizacji oraz standardu mieszkania. Średnio za pokój jednoosobowy w Krakowie zapłacimy około 700 zł miesięcznie. Przyjmując, że student wynajmuje pokój przez 12 miesięcy, w ciągu roku wydamy 8,4 tys. zł.

 

- Często to właśnie rodzice opłacają studentom wynajmowane pokoje, a po latach okazuje się, że wydali pieniądze na marne, ponieważ nic z tego nie mają. Dzieci po założeniu własnej rodziny zaciągają kredyt na mieszkanie i zaczynają spłaty od początku, a przecież przez te 5 lat już spora suma mogłaby zostać sfinansowana - mówi Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

 

O czym należy pamiętać, decydując się na zakup takiego mieszkania? Po jakim czasie zwrócą się zainwestowane pieniądze? Przeczytajcie wypowiedź naszego eksperta w artykule opublikowanym 02.05. 2018 r. na portalu dziennik.pl.

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/Mieszkanie-dla-studenta

 

Wróć