GRUPA GEO O INWESTOWANIU W MIESZKANIA DLA STUDENTÓW

Studenci  od dawna stanowią siłę napędową rynku nieruchomości, utwierdzając w przekonaniu, że inwestycja w mieszkanie na wynajem to wciąż opłacalny biznes.

 

Jak twierdzi Maciej Borkowski, prezes Grupy Deweloperskiej Geo; inwestycja w mieszkanie z przeznaczeniem na studencki wynajem w jednym z największych miast akademickich w kraju, przy dobrej koniunkturze gospodarczej, może stanowić stałe źródło dochodów - w perspektywie długoterminowej wartość takiej nieruchomości powinna wzrosnąć, dlatego

to korzystniejsza lokata kapitału niż deponowanie funduszy na lokatach bankowych, które od dłuższego czasu są nierentowne. Poza tym takiej inwestycji sprzyjają wciąż rosnące ceny najmu. Według raportu opublikowanego przez AMRON-SARFiN, od 2015 roku czynsze rynkowe najmu mieszkań najbardziej wzrosły w Łodzi - o 33 proc., następnie we Wrocławiu o 27 proc., w Gdańsku i Warszawie o 26 proc., a w Krakowie i Poznaniu o ponad 8 proc.  Najwięcej w II kwartale tego roku za najem mieszkania 2-pokojowego trzeba było zapłacić w Warszawie - przeciętnie 1812 zł miesięcznie. Równie drogo było we Wrocławiu - 1637 zł oraz w Gdańsku - 1633 zł. Najtańsze pozostały Katowice, gdzie za najem mieszkania z dwoma pokojami płaciło się średnio 1055 zł (opłaty bez uwzględnienia czynszu dla administracji, opłat za media oraz tym podobnych kosztów).

 

Zapraszamy do lektury!

http://bit.ly/czy-mieszkania-dla-studentow-to-wciaz-dobra-inwestycja-to-zalezy-od-lokalizacji

Wróć