Aktualności

Według danych NBP, przedstawiających ceny ofertowe mieszkań, w IV kwartale 2018 roku ceny lokali mieszkalnych były wysokie zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Więcej...

W ostatnich miesiącach ceny krakowskich nieruchomości poszły znacznie w górę i na razie nic nie wskazuje na to, że trend ten w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Jakie mieszkanie jesteśmy w stanie kupić w stolicy Małopolski, dysponując kapitałem w postaci 300 tys. zł?

Więcej...

Nowe inwestycje mieszkaniowe nadal powstają w zawrotnym tempie. W październiku rozpoczęto budowę największej liczby mieszkań w historii - tak wynika z ostatnich danych zamieszczonych przez Główny Urząd Statystyczny i analizy przeprowadzonej przez Home Brokera.

Więcej...

Jak wskazują badania sondażowe, przeprowadzone przez RynekPierwotny.pl, odsetek nieruchomości kupowanych w celach inwestycyjnych wynosił w ostatnich kwartałach 30-35 proc. W których miastach najbardziej opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Więcej...

Pomimo wzrostu cen mieszkań deweloperzy wciąż obserwują popyt na mniejsze lokale, szczególnie kawalerki, a także małe mieszkania dwupokojowe. Dlaczego inwestorzy chętnie wybierają ten typ lokali?

Więcej...

Z badania Grupy ING Finansowy Barometr ING. Jak Polacy kupują mieszkania i domy?” wynika, że ponad 40 proc. Polaków rozpoczyna przeglądanie ofert mieszkań dopiero po zawężeniu obszarów poszukiwań do konkretnej dzielnicy. Dlaczego tak bardzo zależy nam na lokalizacji i co jeszcze wpływa na wybór konkretnego lokalu?

Więcej...

Najbardziej rozchwytywanymi dzielnicami Krakowa wcale nie są te leżące w ścisłym centrum, ale te nieco od niego oddalone. Na tej liście znajduje się m.in. Krowodrza. Co takiego ma w sobie ten rejon Krakowa?

Więcej...

W Polsce niewielu deweloperów posiada w swojej ofercie mieszkania urządzone “pod klucz”, do których wystarczy tylko wnieść meble. Czy jest to bardziej opłacalne rozwiązanie niż najbardziej popularny na rynku nieruchomości stan deweloperski?

Więcej...

Kupując mieszkanie, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Czy bardziej opłaca się kupić mieszkanie urządzone “pod klucz”? Gdzie szukać oszczędności?

Więcej...

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Jak podaje portal domiporta.pl, za mkw. wykończonego lokalu w jednym z dużych miast, zapłacimy od 1000 do 3000 zł.

Więcej...