Aktualności

Z badania Grupy ING Finansowy Barometr ING. Jak Polacy kupują mieszkania i domy?” wynika, że ponad 40 proc. Polaków rozpoczyna przeglądanie ofert mieszkań dopiero po zawężeniu obszarów poszukiwań do konkretnej dzielnicy. Dlaczego tak bardzo zależy nam na lokalizacji i co jeszcze wpływa na wybór konkretnego lokalu?

Więcej...

Najbardziej rozchwytywanymi dzielnicami Krakowa wcale nie są te leżące w ścisłym centrum, ale te nieco od niego oddalone. Na tej liście znajduje się m.in. Krowodrza. Co takiego ma w sobie ten rejon Krakowa?

Więcej...

W Polsce niewielu deweloperów posiada w swojej ofercie mieszkania urządzone “pod klucz”, do których wystarczy tylko wnieść meble. Czy jest to bardziej opłacalne rozwiązanie niż najbardziej popularny na rynku nieruchomości stan deweloperski?

Więcej...

Kupując mieszkanie, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Czy bardziej opłaca się kupić mieszkanie urządzone “pod klucz”? Gdzie szukać oszczędności?

Więcej...

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Jak podaje portal domiporta.pl, za mkw. wykończonego lokalu w jednym z dużych miast, zapłacimy od 1000 do 3000 zł.

Więcej...

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Gdzie szukać oszczędności?

Więcej...

Obecnie na ekipę remontową trzeba czekać nawet 5 miesięcy. Coraz większym powodzeniem cieszą się oferowane przez deweloperów pakiety wykończeniowe. Ile kosztuje taka usługa?

 

Więcej...

Uprzejmie informujemy, że biura sprzedaży  GEO w Krakowie i we Wrocławiu  w dniach 02-03 listopada będą nieczynne. 

Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już 5 listopada.

Więcej...

Z danych zebranych przez Home Broker, wynika, że ceny mieszkań wciąż rosną i co ciekawe, są obecnie najwyższe od 2008 roku. Najwięcej zapłacimy za lokal w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Skąd biorą się tak wysokie podwyżki i kiedy można oczekiwać spadku cen nieruchomości?

 

Na rynku mieszkaniowym nie widać spodziewanego spowolnienia. Jak podaje GUS, w okresie od stycznia do sierpnia 2018 r. deweloperzy oddali do użytkowania 68495 lokali, a więc o 8,1 proc więcej niż w tym samym czasie w roku poprzednim. W ciągu 8 miesięcy rozpoczęli budowę 89113 mieszkań, tj. o ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2017. Wzrosła również liczba wydanych pozwoleń na budowę oraz zgłoszeń z projektem budowlanym.

 

- Drożejące mieszkania to pokłosie wyższych kosztów generalnego wykonawstwa. Firmy budowlane od dłuższego czasu borykają się z problemem deficytu siły roboczej. Dodatkową bolączką są znaczne wzrosty cen materiałów budowlanych, a także brak atrakcyjnych gruntów pod realizację kolejnych inwestycji - zauważa Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

 

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu otodom.pl w dniu 24.10.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/ceny-mieszkan-galopuja

Więcej...

Ceny mieszkań nadal sukcesywnie rosną, a deweloperzy wciąż uruchamiają nowe inwestycje. Problem jest jednak dostępność działek budowlanych, rosnące koszty wykonawstwa i materiałów budowlanych.

Więcej...