Aktualności

Decydując się na zakup mieszkania, już na wstępie warto przeanalizować koszty związane z jego wykończeniem. Gdzie szukać oszczędności?

Więcej...

Obecnie na ekipę remontową trzeba czekać nawet 5 miesięcy. Coraz większym powodzeniem cieszą się oferowane przez deweloperów pakiety wykończeniowe. Ile kosztuje taka usługa?

 

Więcej...

Uprzejmie informujemy, że biura sprzedaży  GEO w Krakowie i we Wrocławiu  w dniach 02-03 listopada będą nieczynne. 

Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już 5 listopada.

Więcej...

Z danych zebranych przez Home Broker, wynika, że ceny mieszkań wciąż rosną i co ciekawe, są obecnie najwyższe od 2008 roku. Najwięcej zapłacimy za lokal w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Skąd biorą się tak wysokie podwyżki i kiedy można oczekiwać spadku cen nieruchomości?

 

Na rynku mieszkaniowym nie widać spodziewanego spowolnienia. Jak podaje GUS, w okresie od stycznia do sierpnia 2018 r. deweloperzy oddali do użytkowania 68495 lokali, a więc o 8,1 proc więcej niż w tym samym czasie w roku poprzednim. W ciągu 8 miesięcy rozpoczęli budowę 89113 mieszkań, tj. o ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2017. Wzrosła również liczba wydanych pozwoleń na budowę oraz zgłoszeń z projektem budowlanym.

 

- Drożejące mieszkania to pokłosie wyższych kosztów generalnego wykonawstwa. Firmy budowlane od dłuższego czasu borykają się z problemem deficytu siły roboczej. Dodatkową bolączką są znaczne wzrosty cen materiałów budowlanych, a także brak atrakcyjnych gruntów pod realizację kolejnych inwestycji - zauważa Ewa Foltańska-Dubiel, prezes Grupy Deweloperskiej Geo.

 

Artykuł z wypowiedzią naszego eksperta został opublikowany na portalu otodom.pl w dniu 24.10.2018 r.

Zachęcamy do lektury!

http://bit.ly/ceny-mieszkan-galopuja

Więcej...

Ceny mieszkań nadal sukcesywnie rosną, a deweloperzy wciąż uruchamiają nowe inwestycje. Problem jest jednak dostępność działek budowlanych, rosnące koszty wykonawstwa i materiałów budowlanych.

Więcej...

Pomimo lekkiego spowolnienia deweloperzy wciąż notują wysokie wyniki sprzedaży. Największym powodzeniem cieszą się niewielkie lokale dwupokojowe w mniej popularnych dzielnicach dużych miast.

Więcej...

Najlepsze parcele znikają z rynku w ekspresowym tempie, a ich ceny sukcesywnie rosną. Jak radzą sobie z tym problemem deweloperzy?

Więcej...

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w naszej nowej inwestycji Mazowiecka 72 w krakowskiej dzielnicy Krowodrza. Pierwsza łopata już wbita, przy budowie budynku, bezpośrednio przylegającego do Młynówki Królewskiej, a jednocześnie zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie centrum Krakowa

Więcej...

Polskie społeczeństwo się starzeje, a seniorzy stają się coraz bardziej istotną grupą klientów rynku mieszkaniowego. Pomimo tego, że osiedla senioralne to w naszym kraju wciąż nowość, mogą one w perspektywie najbliższych lat zyskiwać na popularności.

Więcej...

Inwestycja Fabryka Czekolady Grupy Deweloperskiej Geo zawalczy w tegorocznym konkursie o tytuł Krakowskiego Dewelopera oraz statuetkę Złotego Sokoła. Wytypowany kompleks mieszkaniowy to symbol zmian, które dokonują się nie tylko w Krowodrzy, ale i w całym Krakowie.

Więcej...