Aktualności

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku wtórnego, aby nie przejąć cudzych długów i nie zamieszkać z niechcianymi lokatorami?

Więcej...

Polacy cenią sobie przede wszystkim dogodną lokalizację mieszkania, a dopiero później analizują koszty jej zakupu. Dlaczego atrakcyjne położenie nieruchomości jest dla nas ważniejsze od jego ceny?

Więcej...

Polacy najpierw szukają mieszkania w dogodnym dla siebie położeniu, a dopiero później analizują ceny. Dlaczego lokalizacja jest dla nas ważniejsza niż koszt zakupu nieruchomości?

Więcej...

Atrakcyjna lokalizacja, niewielki metraż, a przede wszystkim dostępny budżet to najważniejsze aspekty, które bierze pod uwagę singiel planujący zakup nieruchomości. Jakie lokum najlepiej spełni jego wymagania?

Więcej...

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym może przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby budowanych w Polsce mieszkań.

Więcej...

Od nowego roku zmianie uległy maksymalne stawki podatku od nieruchomości. Ile trzeba będzie zapłacić i kogo dotyczy ta opłata?

Więcej...

Od 2018 roku zaczęły obowiązywać wyższe stawki podatku od nieruchomości. Wzrosły one o wskaźnik inflacji, a więc o 1,9%.  Ile trzeba będzie zapłacić?

 

Więcej...

Górna granica stawek podatku od nieruchomości ogłaszana jest każdego roku przez Ministra Finansów. Od nowego roku podatek wzrósł o wskaźnik inflacji, a więc o 1,9%. Ile trzeba będzie oddać do gminy?

Więcej...

Program MdM dobiega końca, RnS wygasa, a mieszkania Plus jeszcze nie powstały. Jak będzie wyglądała sytuacja na rynku nieruchomości w 2018 roku?

Więcej...

Rząd chce uchwalić w przyszłym roku ustawę, która określiłaby minimalny metraż nowo budowanych mieszkań. Kłopot w tym, że proponowana wielkość takiego lokalu - minimum 25 mkw jest nierynkowa, bo deweloperzy takie mieszkania budują rzadko.

Więcej...