Aktualności

Trwają prace nad regulacjami w prawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, które będą mogły w znaczący sposób wpłynąć na wydawanie pozwoleń na budowę. Na czym dokładnie polegają zmiany?

Więcej...

Tylko do 15 grudnia promocja na ostatnie mieszkanie w inwestycji Kwiatowa Równina, budynek C2!

Więcej...

Rządowy program „Mieszkanie dla młodych” dobiega końca. Ostatnia transza dofinansowań zostanie odblokowana 2 stycznia 2017 r.

Więcej...

Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, w 2016 roku zostało oddanych do użytku około 79 tys. nowych mieszkań. Według danych MSWiA, obcokrajowcy w ubiegłym roku kupili w Polsce ponad 4 tys. mieszkań i prawie 2 tys. lokali użytkowych. W porównaniu z rokiem 2012 jest to aż o 64 procent więcej zrealizowanych transakcji.

Więcej...

Na dobrą sytuację na rynku pierwotnym wpływ ma także zakup nieruchomości przez cudzoziemców. Krajowy rynek nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, jednak liderami w dalszym ciągu pozostają obywatele Ukrainy.

 

- Z każdym rokiem widać rosnące zainteresowanie rodzimym rynkiem nieruchomości wśród obywateli pochodzących z innych krajów – twierdzi Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo. – Jest to dla nas bardzo dobra informacja, ponieważ taka sytuacja wpływa na dynamiczny rozwój rynku – dodaje.

 Czy w najbliższych latach zjawisko to przybierze na sile? W jakie nieruchomości obcokrajowcy inwestują najczęściej?

 Na te pytania odpowiada nasz ekspert w artykule opublikowanym na łamach Dziennika Polskiego dnia 4.10.2017 r.

 Zachęcamy do lektury!

 

http://www.dziennikpolski24.pl/magazyny/przeglad-nieruchomosci/a/mieszkanie-w-polsce-to-dobra-lokata,12545788/

Więcej...

W dniach 30.09-1.10.2017 odbędą się Targi Mieszkań i Domów w EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska D11, przy którym będziemy czekać w godzinach 10:00-17:00.

Więcej...

 

Analiza rynku kredytów z ostatnich kilku lat przyniosła zaskakujące wnioski. Kredyty hipoteczne tanieją.

 

Jedną z przyczyn takiej tendencji jest...

Więcej...

Popyt na mieszkania od dłuższego czasu konsekwentnie się zwiększa, co powoduje, że rynek mieszkaniowy w Polsce bije kolejne rekordy. Grunty drożeją, popyt jest wysoki. Jak to wszystko wpływa na ceny mieszkań?

Więcej...

Rekordowa ilość budowanych nowych mieszkań i pozwoleń na powstanie kolejnych sprawia, że deweloperzy rozglądają się za gruntami pod następne inwestycje.

 

Więcej...

Branża deweloperska wciąż bije swoje własne rekordy, a dobra sytuacja ekonomiczna sprzyja rozwojowi na rynku. Niskie stopy procentowe sprzyjają zakupom inwestycyjnym, jednak liczba kredytów nie spada, wręcz przeciwnie, systematycznie rośnie.

 

Więcej...