Mieszkania deweloperskie

Kim jest deweloper budowlany?

To inwestor, który zajmuje się budową obiektów budowlanych,  zarówno komercyjnych (handlowych, przemysłowych), jak i mieszkalnych, przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. Może być osobą prawną lub cywilną. Deweloper kupuje nieruchomość, nadzoruje proces inwestycyjny, a potem zawiera umowę sprzedaży bądź najmu z klientem. Deweloperzy z reguły nie działają na skalę ogólnopolską, częściej inwestują lokalnie. Grupa Geo jako przedsiębiorca lokalny, swoje inwestycje ma obecnie w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach.

Mieszkania deweloperskie – co to znaczy?

Mieszkania od dewelopera znajdują się w nowo powstałych budynkach. Najczęściej oferowane są na tzw. rynku pierwotnym (rynek deweloperski). Sprzedaż startuje jeszcze przed rozpoczęciem budowy, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, a transakcja sprzedaży lokalu odbywa się po raz pierwszy, co oznacza, że osoba nabywająca nieruchomość od dewelopera staje się jej pierwszym właścicielem. Z kolei na rynku wtórnym znajdziemy mieszkania, które miały już co najmniej jednego właściciela, a umowa najczęściej podpisywana jest przez osoby fizyczne. Rynek nieruchomości od lat odnotowuje stały wzrost, rośnie liczba pozwoleń na rozpoczęcie budów, jak i liczba oddanych do użytku nowych lokali.

Mieszkania deweloperskie, czyli jakie?

Powstające lokale to mieszkania sprzedawane przez dewelopera i najczęściej w stanie deweloperskim czyli do samodzielnego wykończenia. Budowane  i sprzedawane są lokale o powierzchni od od 25 m2 do 150m2, jednak największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania nieduże. Przede wszystkim są to mieszkania 2-3 pokojowe, a najpopularniejszy metraż to 40-60 mkw. W ofercie nie brakuje oczywiście kawalerek, większych powierzchni czy nawet domów jednorodzinnych.

Najważniejsza lokalizacja?

Nowe grunty pod zabudowę trudniej jest znaleźć w dużych aglomeracjach, dlatego mieszkania deweloperskie w Krakowie i w innych podobnej wielkości miastach powstają albo pomiędzy istniejącymi osiedlami, albo na obrzeżach. Inwestycję powinna wyróżniać przede wszystkim dobra komunikacja w okolicy, umożliwiającą łatwy dojazd do centrum, bliskość terenów zielonych, a także lokali usługowo-handlowych. Mieszkania deweloperskie  cieszą się bardzo dużą popularnością, choć Kraków, Wrocław, Katowice i inne duże miasta mają całkowicie różną sytuację popytową wspólnym jednak mianownikiem jest  dynamiczny wzrost ich sprzedaży w ciągu ostatnich lat.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Z przeprowadzonych badań wynika, że zdecydowana większość Polaków szuka wyłącznie ofert nowych inwestycji. Największą zaletą mieszkania prosto od dewelopera, jest jego nowość, co oznacza mniejszy wkład w potencjalny remont i dowolność urządzenia wnętrza. Rynek pierwotny z reguły zapewnia większą liczbę ofert, daje przy tym więcej możliwości, jeżeli chodzi o wybór lokalizacji, standardu wykończenia czy układu pomieszczeń. To nowoczesna architektura i innowacyjne rozwiązania, także te przyjazne osobom niepełnosprawnym. Cżęsto kupno mieszkania od dewelopera odbywa się przed powstaniem budynku, mimo że wybór lokali następuje w fazie budowy, zapisy umów oparte są w dużej mierze i przepisy tzw. Ustawy deweloperskiej, doskonale chronią  nabywcę i czynią transakcję zupełnie bezpieczną. Umowy są tak skonstruowane, by chroniły prawa zarówno kupującego, jak i przedsiębiorcę. Dlatego zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nasza ofertą. Przypominamy, że Geo buduje mieszkania od dewelopera w następujących miastach : Kraków, Wrocław, Katowice. Zapraszamy do naszych biur!

Artykuły

Co oznacza stan deweloperski i stan „pod klucz”?

Mieszkanie od dewelopera możemy kupić w zróżnicowanym standardzie. Co to dokładnie oznacza i jaka jest różnica, gdy porównujemy stan deweloperski a „pod klucz”? Szukając mieszkania, oprócz porównywania cen i lokalizacji, warto zwrócić uwagę na stan, w jakim ma być ono oddane do użytku. Ze względu na to, że nie istnieją przepisy regulujące, co obejmuje stan deweloperski

Więcej...

Inwestycje